Pod wodą znalazła się duża część obwodu irkuckiego na Syberii. To skutek gwałtownych ulew, które ostatnio nawiedziły ten rejon Rosji. Skala zniszczeń spowodowanych podniesieniem się poziomu wody w rzece Angara oraz w jeziorze Bajkał sprawiła, że media określiły kataklizm mianem „powodziowej apokalipsy”.

https://youtu.be/ZWA8a_uGIaE

 

Powódź już została uznana za największą w historii tego regionu. Odciętych od świata pozostaje około 50 wiosek wokół Bajkału, a sam kataklizm dotknął około 10 tysięcy osób.

Jak poinformował „The Siberian Times”, do chwili obecnej zginęło pięć osób, dwie uznano za zaginione, a prawie pół tysiąca zostało rannych. Zniszczone zostały blisko cztery tysiące domów, jak również drogi i mosty.

Na amatorskich filmach z miejsc dotkniętych kataklizmem widać budynki płynące z nurtem rzeki, a następnie roztrzaskujące się o most. O skali zniszczeń świadczy to, że w samej miejscowości Tułun nad rzeką Iją żywioł zmiótł z powierzchni ziemi ponad 1200 domów.

Sytuacja może stać się bardziej dramatyczna, gdyż według przewidywań poziom wody w tym regionie może się jeszcze podnieść.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę