Powodziowa apokalipsa na Syberii! Tysiące osób poszkodowanych! (WIDEO)

Pod wodą znalazła się duża część obwodu irkuckiego na Syberii. To skutek gwałtownych ulew, które ostatnio nawiedziły ten rejon Rosji. Skala zniszczeń spowodowanych podniesieniem się poziomu wody w rzece Angara oraz w jeziorze Bajkał sprawiła, że media określiły kataklizm mianem „powodziowej apokalipsy”.

 

Powódź już została uznana za największą w historii tego regionu. Odciętych od świata pozostaje około 50 wiosek wokół Bajkału, a sam kataklizm dotknął około 10 tysięcy osób.

Czytaj także:  Szczerski: Polska i USA wspierają suwerenną Białoruś

Jak poinformował „The Siberian Times”, do chwili obecnej zginęło pięć osób, dwie uznano za zaginione, a prawie pół tysiąca zostało rannych. Zniszczone zostały blisko cztery tysiące domów, jak również drogi i mosty.

Czytaj także:  Amerykanie będą zabijać lwy morskie! Powód?

Na amatorskich filmach z miejsc dotkniętych kataklizmem widać budynki płynące z nurtem rzeki, a następnie roztrzaskujące się o most. O skali zniszczeń świadczy to, że w samej miejscowości Tułun nad rzeką Iją żywioł zmiótł z powierzchni ziemi ponad 1200 domów.

Sytuacja może stać się bardziej dramatyczna, gdyż według przewidywań poziom wody w tym regionie może się jeszcze podnieść.

Czytaj także:  Szczerski: Polska i USA wspierają suwerenną Białoruś

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.