Jak prognozują synoptycy z VentuSky, lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i w Polsce na jesienną pogodę będzie trzeba poczekać. Przed nami słoneczne i typowo letnie dni z temperaturą wynoszącą nawet ponad 30 stopni Celsjusza.

Gorąca aura pojawi się nad Polską już w najbliższy poniedziałek. Tego dnia na zachodzie i południu kraju temperatura wyniesie 27 stopni Celsjusza. Na wschodzie i w centralnej Polsce będzie trochę chłodniej, termometry wskażą tam 22–24 stopnie Celsjusza.

We wtorek temperatura ma być jeszcze wyższa i dojdzie do 28 stopni na zachodzie Polski. W Warszawie w tym dniu można się spodziewać 27 stopni. Najchłodniejsza aura przewidywana jest na północy kraju, gdzie termometry pokażą 24 stopnie Celsjusza.

W środę na zachodzie Polski temperatura dojdzie do 30 stopni. Z nadchodzących dni najgoręcej zapowiada się jednak czwartek, kiedy na południu i na zachodzie kraju temperatura sięgnie 31 stopni. W centrum Polski będzie niewiele mniej, bo 29 stopni, a na północy termometry w czwartek wskażą 24–26 stopnie Celsjusza.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!