Prysznic
YouTube | Bunnings Warehouse

Prysznic to niewątpliwie niezwykle ważne miejsce w naszym domu. Jest on nieustannie używany, a więc dość szybko widać na nim wiele zanieczyszczeń, który odbierają mu blask. Winowajcą tego jest kamień, który w mgnieniu oka tworzy się na praktycznie wszystkich elementach prysznica. Dodatkowo jego usunięcie jest dla wielu osób dość problematyczne.

Skuteczny sposób na kamień!

Okazuje się jednak, że w łatwy sposób możemy przywrócić naszemu prysznicowi dawną świetność. Wystarczy użyć produktu, który praktycznie zawsze mamy w naszej kuchni. Mowa tutaj o occie, który w mig rozwiąże problem z uporczywym kamieniem.

Walkę z kamieniem rozpoczynamy od pocięcia ściereczki na wąskie paski. Następnie paski te zamaczamy w occie, który uprzednio umieściliśmy w misce. Kiedy paski bardzo dobrze się namoczą, układamy je w miejscach, w których osadził się kamień. Pamiętajmy jednak, aby mocno je docisnąć. Po ułożeniu paski możemy polać jeszcze odrobiną octu, co pomoże nam wzmocnić efekt.

Możemy zapomnieć o problemie

Teraz całość zostawiamy na około godzinę, aby ocet miał czas do działania. Po tym czasie ściągamy ściereczki, szorujemy resztki osadu przy pomocy szczoteczki i całość dokładnie opłukujemy. Gotowe! Po kamieniu nie ma ani śladu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę