Fot. Twitter.com/szymonholownia

– Zaczynamy dzisiaj trasę po Polsce. Będę jeździł ja, będą jeździli wszyscy nasi parlamentarzyści, będziecie spotykać naszych ekspertów i działaczy stowarzyszenia, będziemy wszędzie tam, gdzie wy jesteście, żeby was poznać i was usłyszeć. Żebyście powiedzieli nam, jakiej wy Polski dzisiaj chcecie. Żebyście nie byli skazani na telewizor, który do was gada – powiedział w sobotę w Warszawie Szymon Hołownia.

– Wierzę, że to będzie wspaniała podróż. Podsumujemy ją 3 i 4 września na zlocie ogólnokrajowym naszego ruchu, na którym przedstawimy wam kompletny plan dla Polski – ten z którym pójdziemy do wyborów, ten, który dotknie każdej sfery naszego życia, i który będzie aktualny nie tylko w tym wymiarze centralnym czy ogólnopolskim, ale dzięki tej naszej podróży i dzięki tym naszym ekspertom, którzy pracują dzisiaj w regionach, pozwoli wypracować program dla każdego z regionów – taki, który rzeczywiście sprawi, że te regiony dzisiaj będą rosły, a nie kurczyły się spętane jakąś ideologiczną, centralną, ogólnopolską wojną – mówił lider Polski 2050 na zlocie ugrupowania.

 

Hołownia zapowiedział, że on i przedstawiciele jego ugrupowania, parlamentarzyści oraz eksperci w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni odwiedzą aż 380 powiatów.

W swoim wystąpieniu lider Polski 2050 zaznaczył, że „dzisiaj trzeba zmienić nie partię, tylko mentalność myślenia o polityce”.

– Potrzebna nam jest siła, która pomoże nam przekonać tych wszystkich Polaków, których polityczna wyobraźnia jest dzisiaj zamrożona. Nawet jeżeli PiS zdobywa 35 proc. w sondażach, to dalej przy frekwencji 50-60 proc. znaczy, że ponad 80 proc. Polaków PiS-u nie popiera. Musimy przestać dawać się zaczarowywać propagandzie – przekonywał Szymon Hołownia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę