Park Wodziczki w Poznaniu
Google Maps

Zaledwie 7-letni obywatel Ukrainy zgubił się na terenie Parku Wodziczki w Poznaniu. 7-latek chodził sam po nieznanym terenie, a pomógł mu jeden z nieznajomych przechodniów, który zawiadomił o sytuacji straż miejską.

Do sytuacji doszło w czwartek 16 czerwca. – Na zagubionego chłopca narodowości ukraińskiej uwagę zwrócił spacerujący mężczyzna, który poinformował dyżurnego Straży Miejskiej, a następnie przekazał go pod opiekę funkcjonariuszom – relacjonują strażnicy.

Strażnicy następnie opisywali, że kontakt z dzieckiem był dość utrudniony z uwagi na barierę językową. Na szczęście jego ojczym rozpoczął jego poszukiwania i wrócił uwagę na stojących z 7-latkiem strażników.

– Okazało się, że wraz z matką i rodzeństwem spacerowali w Parku Sołackim i byli na placu zabaw. Było tam bardzo dużo dzieci i wystarczyła chwila nieuwagi, ażeby chłopiec niepostrzeżenie oddalił się i nie potrafił wrócić – opowiada Straż Miejska.

Cała historia na szczęście zakończyła się szczęśliwie. Dzięki wyjątkowej czujności przechodniów, którzy zgłosili błąkającego się chłopca do służb, udało mu się bezpiecznie wrócić do rodziny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę