Poznań: 8-latka zmarła na rękach matki. Tragedia na przejściu dla pieszych

Do potwornej tragedii do szło w Poznaniu na przejściu dla pieszych. Nagle na pasy wjechał samochód pomimo tego, że paliło się zielone światło dla pieszych. Potrącona 8-latka zmarła na rękach matki.

Wypadek miał miejsce w czwartek przed godziną 15. 8-letnia dziewczynka przechodziła akurat z matką przez przejście dla pieszych przy ul. Opolskiej w poznańskiej dzielnicy Świerczewo. Niespodziewanie na „zebrę” wjechało auto osobowe marki Ford potrącając nieletnią.

Czytaj także:  Partie Gowina i Ziobry nie mają szans samodzielnie wejść do Sejmu

Akcja reanimacyjna trwała aż kilkadziesiąt minut, ale dziewczynki nie zdołano uratować.

Jak podała stacja Polsat News, matka i córka przechodziły przez przejście, gdy zapalone było dla nich zielone światło. – Matka z córką przechodziły na zielonym świetle. Dziecko troszkę przed nią wyszło i ta kobieta je potrąciła – poinformował Polsat News świadek zdarzenia.

Czytaj także:  Hołownia zbiera śmieci. Podczas godzinnego spaceru po lesie znalazł ponad 50 kg odpadów

Ustalono już, że kierująca fordem kobieta była trzeźwa. Z kolei lokalna telewizja WTK podała, że sprawczyni wyjaśniała, iż została oślepiona przez światło słoneczne i dlatego nie zauważyła, że ktoś jest na przejściu.

Natychmiast po wypadku przechodnie rzucili się by ratować dziewczynkę. Reanimowano ją jeszcze zanim pojawiła się karetka. Niestety dziecko zmarło.

Czytaj także:  Odwołanie Ziobry przesądzone? PiS ma już jego następcę

Teraz zadaniem śledczych jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.