Politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali w sobotę nowy spot, promujący Andrzeja Dudę i uderzający w kandydatów na prezydenta partii opozycyjnych. W nowym materiale przedstawiono dobrą współpracę rządu Mateusza Morawieckiego z urzędującym prezydentem, która zaowocowała wprowadzeniem szeregu programów wspierających polskie rodziny.

– Jest wiele momentów, gdy dobra współpraca najważniejszych instytucji w Polsce jest najważniejsza. W 2016 roku, gdy pieniądze z programu Rodzina 500 Plus miały trafić szybko do Polaków, udało się to zrobić w 1,5 miesiąca. Równie szybko rząd PiS wprowadził Wyprawkę 300 Plus. (…) Podobnie było z 13. emeryturą. Ustawa została zapowiedziana w lutym 2019, pod koniec marca trafiła do Sejmu, na początku kwietnia została uchwalona, a od 1 maja zaczęła się wypłata świadczenia – mówi lektor w materiale partii rządzącej.

– Najważniejsza jest współpraca w sytuacjach kryzysowych, kiedy liczy się każdy dzień, by ratować miejsca pracy, by państwo mogła sprawnie działać – słyszymy w klipie PiS w nawiązaniu do wprowadzanych przez PiS kolejnych odsłon tarczy antykryzysowej.

Po zaprezentowaniu zalet współpracy prezydenta z rządem w spocie pojawia się pytanie: „A co ma do zaproponowania opozycja?”. Następnie zostają pokazane niekorzystne ujęcia Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza, których PiS przedstawia jako polityków niewiarygodnych i dążących do wywołania chaosu w kraju.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę