Lato to jak wiemy dla mieszkańców wsi czas intensywnej pracy. Nie zawsze jednak rolnicy przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Szczególnie dotyczy to prowadzenia pojazdów rolniczych. Niestety taka sytuacja miała miejsce w gminie Lubasz. Tu właśnie 17-latek kierujący traktorem najechał na 14-latka. Chłopca zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 19:25. – Jak ustalili mundurowi będący na miejscu, 17-latek kierując ciągnikiem rolniczym podczas wykonywania prac na polu, najechał na 14-latka – mówi Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej policji.

Po rannego nastolatka przyleciał helikopter LPR, a na miejscu pojawili się policjanci, którzy mają wyjaśnić jak doszło do wypadku.

W związku z tym zdarzeniem policja przestrzega wszystkich pracujących w polu o zachowanie szczególnej ostrożności. – Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia – czytamy w komunikacie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę