Prawicowa publicystka będzie głodować! Powodem jest katastrofa smoleńska!


Znana publicystka prawicowa i prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010 Ewa Stankiewicz ogłosiła rozpoczęcie strajku głodowego. Rozpocznie się on w… kwietniu 2020 roku. Wraz z nią głodować będą inni członkowie władz Solidarnych 2010. Powodem protestu jest katastrofa smoleńska.

Według Stankiewicz władze polskie do dziś w sposób zadowalający nie wyjaśniły rzeczywistych przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. W katastrofie rządowego tupolewa na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem zginęli wtedy prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz członkowie delegacji udającej się na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

   

– Solidarni 2010 organizują wielodniowy strajk głodowy w okolicach daty 10 kwietnia, który domaga się nie tylko upamiętnienia ofiar, które zginęły na terenie Rosji, ale przede wszystkim rzetelnego śledztwa i ukarania winnych wystawienia polskiego prezydenta na śmierć – poinformowała Stankiewicz na antenie Radia Zachód.

Prezes Solidarnych 2010 znana jest z wypowiedzi, w których lansowała tezę o zamachu na Lecha Kaczyńskiego. – Wersja zamachu jest wersją najbardziej prawdopodobną, a Donaldowi Tuskowi należy się najsurowsza z możliwych kar – mówiła Stankiewicz trzy lata temu pod Pałacem Prezydenckim o działaniach Tuska po katastrofie smoleńskiej.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News