Kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzały wydatki, jakie Kancelaria Prezydenta poczyniła w 2018 roku. Najbardziej zadziwiająca była pozycja związana z zakupem zakładek do książek, na co wydano 37,8 tysiąca złotych.

Całkowity budżet, jaki Kancelaria Prezydenta miała do rozdysponowania na 2018 rok wynosił 210 milionów złotych. Środki były przeznaczane między innymi na komiks na Polską Wystawę Gospodarczą (50 tysięcy złotych), sport w Telewizji Polskiej (104 tysiące złotych), wykonanie czepka ludowego (1,2 tysiąca złotych) czy zamówienie okładek do książek (37,8 tysiąca złotych).

Ostatnia pozycja przykuwa największą uwagę. Jak musiało wyglądać zamówienie, skoro za zakładki zapłacono tak dużą sumę pieniędzy? Jeden z internautów nie odpuścił tematu i na swoim profilu na Facebooku zamieścił odpowiedź ze strony Kancelarii na jego pytanie dotyczące szczegółów tego zakupu.

Kancelaria Prezydenta odpowiedziała: „Zamówiono 200 sztuk srebrnych zakładek do książek zdobionych krzemieniem pasiastym, orzełkiem z okresu 20-lecia międzywojennego oraz napisem
z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w dedykowanych opakowaniach”.

Jak nietrudno wyliczyć, każda z okładek kosztowała 189 zł. Internauta domagał się także zamieszczenia zdjęć zamówionych towarów, ale Kancelaria stanowczo odpowiedziała, że nie było zapisu w umowie, który upoważniałby do opublikowania takich zdjęć.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna