Prawie połowa Polaków uważa, że rząd Morawieckiego zaniża liczbę zarażonych koronawirusem oraz liczbę zgonów!

REKLAMA

Negatywne dla PiS wyniki, dotyczące skuteczności walki rządu Mateusza Morawieckiego z koronawirusem, przynosi najnowszy sondaż przeprowadzony przez NEUROHM i BradConsulting dla Onetu. Z badania wykonanego w dniach 1–6 kwietnia wynika, że Polacy nie wierzą w oficjalne dane liczby osób zakażonych i zmarłych w wyniku COVID-19. Spada ponadto odsetek osób przekonanych o tym, że rząd PiS poradzi sobie z pandemią.

W porównaniu z poprzednim badaniem, przeprowadzonym tydzień wcześniej, gwałtownie wzrosła liczba osób uważających, że rząd PiS źle chroni obywateli przed koronawirusem. Obecnie odsetek ten wynosi aż 42 proc. badanych. To wzrost o 10 pkt proc.

Równocześnie wyraźnie spadł procent respondentów, którzy są przekonani, że działania podejmowane przez rząd Morawieckiego skutecznie pozwalają na wygranie z koronawirusem. Uważa tak 57 proc., czyli o 8 pkt proc. mniej niż tydzień wcześniej.

REKLAMA

Jednocześnie aż 42 proc. uczestników badania jest pewnych, że rząd zaniża liczbę zgonów i liczbę osób zarażonych COVID-19.

Z sondażu wynika również, że Polacy coraz bardziej obawiają się, że w kraju zabraknie pieniędzy. Takie przekonanie wyraziło 43 proc. respondentów ośrodka, czyli o 9 pkt proc. więcej niż w badaniu poprzednim.

Charakterystyczny jest również fakt, że wyraźnie wzrosła liczba badanych, zdaniem których w czasie pandemii koronawirusa i obostrzeń wprowadzonych przez ekipę PiS w kraju może dojść do zamieszek i rozruchów społecznych. W ciągu siedmiu dni wzrosła ona aż o 9 pkt proc. i wynosi 34 proc.

REKLAMA