Premier krytykuje Trzaskowskiego. Nie nadaje się na prezydenta, bo nie potrafi nawet zarządzać Warszawą

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław zaatakował kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Szef rządu uważa, że prezydent Warszawy nie radzi sobie z zarządzaniem stolicą i dlatego nie ma kompetencji, by zostać prezydentem kraju.

Morawiecki stwierdził, że warszawski samorząd i władze miasta pod kierownictwem Trzaskowskiego najgorzej radzą sobie z dystrybucją mikropożyczek, które jego rząd przeznaczył na pomoc przedsiębiorcom w czasie pandemii koronawirusa.

– Jednym z najgorszych samorządów w Polsce jest Miasto Stołeczne Warszawa. Tam niestety urzędnicy pana Trzaskowskiego nie bardzo potrafią sobie poradzić. Sposób zarządzania dużo mniejszą jednostką – choć potężnym miastem – niż jest cała Polska, pokazuje, że pozostawia bardzo wiele do życzenia – powiedział Morawiecki.

Czytaj także:  Kowalski: Odwołanie Ziobry to przedterminowe wybory i prezent dla PO

Zdaniem premiera, gdyby nie pomoc ministrów jego rządu prezydent Trzaskowski nie poradziłby sobie z problemami, które wystąpiły podczas jego rządów w stolicy.

– Poprosiłem panią minister Maląg, minister rodziny, żeby pomogła poprzez nasze procedury, protokoły, naszych ludzi Miastu Stołecznemu Warszawa – podkreślił premier, odnosząc się do kwestii wypłacania mikropożyczek.

Szef rządu przypomniał również, że Trzaskowski nie potrafił sam rozwiązać sprawy zeszłorocznej awarii oczyszczalni ścieków Czajka i naprawa stała się możliwa wyłącznie dzięki działaniom rządu PiS.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Kaczyński oszalał

– Załatwiliśmy za Miasto Stołeczne Warszawa problem, który tam niestety zaistniał jesienią zeszłego roku – wyciek ścieków z tzw. Czajki i to państwo polskie pomogło wszystkim warszawiakom i pomogło wszystkim, którzy mieszkali na północ od Warszawy i niestety doświadczali tej katastrofy ekologicznej – oświadczył Morawiecki. Jak podkreślił, „to państwo polskie, wojsko polskie, pan minister Błaszczak, pan minister Dworczyk dopomogli w wyeliminowaniu tego problemu”.

Czytaj także:  Kosiniak-Kamysz: „Piątka dla zwierząt” to zarżnięcie polskiego rolnictwa

– Miasto czy urzędnicy, ściślej rzecz biorąc kierownictwo miasta z prezydentem miasta na czele, niestety nie mogli sobie z tym poradzić. Podobnie jak dzisiaj z tymi mikropożyczkami – podsumował działania prezydenta Warszawy premier Morawiecki.

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.