Premier Morawiecki o 500 plus: Te pieniądze nie wzięły się z nieba, musieliśmy wygrać bitwy z mafią VAT-owską!

   

– 500 plus jest najważniejszym programem w naszej polityce społecznej, polityce gospodarczej – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku zorganizowanego z okazji inauguracji programu „500 plus na każde dziecko” w miejscowości Mrocza w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak zaznaczył Morawiecki, jego rząd stara się łączyć gospodarkę i społeczeństwo, gdyż to nie są dwa rozbieżne byty, dwa różne wymiary naszego życia.

   

– Gospodarka jest po to, aby społeczeństwo się jak najlepiej rozwijało. Nie chcemy Polski wyludnionej, smutnej, biednej, niemogącej związać końca z końcem, od pierwszego do pierwszego – podkreślił szef rządu.

– Chcemy żeby polskie rodziny, niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy, światopoglądy, żeby Polska po prostu rozwijała się ludnościowo i co do zasobności – zapewnił premier.

Morawiecki podkreślił, że wszystkie wprowadzane przez rząd programy mają służyć temu, by „polska młodzież, dzieci, były w takich warunkach wychowywane, kształcone, by start w życie był jak najlepszy”.

Szef rządu przy okazji przypomniał, że po tym, jak PiS odziedziczyło finanse publiczne po poprzednikach z PO i PSL, nie było pieniędzy na program 500 plus.

– Musieliśmy wygrać bitwy z mafią VAT-owską, z przestępcami podatkowymi – wyjaśnił premier Morawiecki i dodał: – Te pieniądze nie wzięły się z nieba, one się wzięły z ciężkiej pracy.

Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę