Premier Morawiecki ogłasza przełom przemysłu zbrojeniowego!

Dziś premier Mateusz Morawiecki gościł w zakładach w Jelczu-Laskowicach. Zdaniem szefa rządu – „Mamy do czynienia z sytuacją, na którą od dawna czekaliśmy, mamy rekordowe zamówienia dla polskich zakładów od polskiej armii”.

   

Podczas wizytacji stwierdził, że parę lat temu firmie zlokalizowanej w Jelczu-Laskowicach udawało się pokryć zaledwie koszty funkcjonowania. Teraz zakłady generują spore dochody. – Trzeba podkreślić, że inżynierowie konstruktorzy z zakładów Jelcz – Laskowice są w Stanach Zjednoczonych i dyskutują już dzisiaj na temat szczegółów podpisanego niedawno programu Wisła, czyli zakupu patriotów, zakupu jednego z najnowocześniejszych sprzętów wojskowych na świecie – powiedział Morawiecki..

Zmiany zauważalne w fabryce są zdaniem szefa rządu właściwe i nakierowane na dobre tory. – „Z tego zakładu polska armia dla wojsk obrony terytorialnej, czyli niedawno utworzonej formacji, zamówiła pierwszych sto pojazdów (…), ale z opcją na zakup dodatkowych 400 pojazdów. A więc rekordowe zamówienia w polskich zakładach od polskiej armii. To jest coś na co długo czekaliśmy”.

   
Zobacz także:  Galerie handlowe otwarte już po 31 stycznia?

Polski rząd jak mówił Morawiecki liczy na to, że rodzimy przemysł zbrojeniowy za parę lat będzie miał taki sam szacunek i uznanie na całym świecie jakie ma polski żołnierz.

     

Polub nas na Facebooku: