W sobotę premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w uroczystym otwarciu osiedla w Białej Podlaskiej, które zostało wybudowane w ramach programu Mieszkanie plus. Szefa rządu i jego najbliższych współpracowników powitali nie tylko działacze lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, ale również krytycy rządu. Rozwinęli oni transparent z napisem „Alternatywy 4” nawiązujący do słynnego serialu Stanisława Barei obnażającego absurdy propagandy i życia w PRL.

Klucze z rąk szefa rządu do nowych mieszkań dostały dwie rodziny, kolejne 184 wprowadzą się za kilka dni. W wygłoszonym przemówieniu premier Mateusz Morawiecki skoncentrował się na wyliczeniu sukcesów gospodarczych i społecznych rządów PiS, w tym programu Mieszkanie plus.

– Dawniej mówiło się, ciasne ale własne. Dzięki naszemu programowi może nie będą ciasne, ale na pewno będą własne – powiedział Morawiecki. – Chcemy, żeby Polska była jak najbardziej demokratyczna i wolna, a to znaczy, że te cztery największe wartości, o które chodzi całemu społeczeństwu: rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie – to wszystko jak w soczewce ma odzwierciedlenie w programie Mieszkanie plus – zapewnił szef rządu.

Uwadze premiera nie uszedł transparent z napisem „Alternatywy 4”. Premier próbował przekuć obecność osób wykpiwających działania PiS, jako siermiężną propagandę rodem z PRL, we własny sukces.

– W tych okolicznościach potrzebujemy właśnie alternatywy. Naszym przeciwnikom politycznym przypominamy, że jesteśmy alternatywną dla całego społeczeństwa, żeby nie tylko elity miały dobrze, ale żeby całe społeczeństwo, rok po roku miało coraz lepiej – zwrócił się do krytyków PiS Morawiecki i zapewnił: – Dlatego będziemy te mieszkania w ciągu najbliższych pięciu, dziesięciu latach budować, jeżeli tylko społeczeństwo polskie nam zaufa, bo jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem ostatnich trzydziestu lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę