REKLAMA

REKLAMA

Serwis wpolityce.pl informuje nieoficjalnie, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zdymisjonowaniu trzech wiceministrów. Szef rządu stosowny dokument miał podpisać, zanim wyleciał do Brukseli.

Poza rządem mają się podobno znaleźć:

REKLAMA

Tomasz Żuchowski – sekretarz stanu ds. budownictwa oraz pełnomocnik Rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości od listopada 2017 w Ministerstwie Infrastruktury

Kazimierz Smoliński – sekretarz stanu ds. mieszkalnictwa i poczty od 20 listopada 2015 w Ministerstwie Infrastruktury
Jarosław Pinkas – od 2017 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

REKLAMA

W ciągu dwóch tygodni możemy się spodziewać kolejnych zmian w składzie gabinetu Morawieckiego. Jak zaznacza portal wpolityce.pl, do końca przyszłego tygodnia mamy poznać całą listę osób, które odejdą ze swoich stanowisk.

W poniedziałek premier powiedział, że zamierza zredukować o 20-25 proc. stanowiska sekretarzy i podsekretarzy stanu. Obecnie rząd Prawa i Sprawiedliwości liczy 122 wiceministrów. Docelowo będzie ich mniej niż 100. Cięcia personalne szef rządu miał konsultować z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w trakcie niedzielnego obiadu.

REKLAMA

– Niektóre propozycje będą wymagały zmian ustawowych. Sprawne i efektywne państwo to takie, które działa w oparciu o bardzo profesjonalne kadry, nie w oparciu o rozbudowaną biurokrację – stwierdził Morawiecki na konferencji prasowej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA