Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefami klubów i kół poselskich zapowiedział specjalną sejmową debatę dotyczącą śledztwa wszczętego po zamordowaniu Pawła Adamowicza.

Po zakończeniu rozmów szef rządu nie krył zadowolenia. „Udało nam się w wielu aspektach porozumieć, w niektórych pozostaliśmy przy swoich zdaniach; uważam, że temperatura sporu powinna zostać obniżona” – powiedział Mateusz Morawiecki podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. „Państwa bardzo silne, dojrzałe, charakteryzuje jedna rzecz: otóż tam klasa polityczna, rządzący, potrafią się porozumieć czasami ponad pewnymi bieżącymi sporami politycznymi, w sprawach, które są ważne dla społeczeństwa” – dodał premier.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klubów i kół poselskich, za wyjątkiem „Teraz” Ryszarda Petru. „Wyszliśmy naprzeciw kilku postulatom osób ze strony opozycji czy to ze strony Platformy Obywatelskiej, czy Kukiz’15, czy pana przewodniczącego Władysława Kosiniaka-Kamysza. To były takie postulaty jak przede wszystkim to, żeby na najbliższym posiedzeniu Sejmu, doszło do przedstawienia informacji, szczegółowej informacji w tej sprawie i debaty. Przedyskutowania tego, zajęcia stanowiska przez poszczególne kluby. To jest ważne, żeby rzeczywiście taka informacja została przedstawiona” – mówił dziennikarzom Prezes Rady Ministrów.

Mateusz Morawiecki, prócz zorganizowania sejmowej debaty, przychylił się również do postulatu PO, by rodzina Pawła Adamowicza miała wgląd do akt postępowania w sprawie śmierci prezydenta Gdańska.

„ Na tym spotkaniu, wykonaliśmy pierwszy dobry krok w tym kierunku i wyrazić pewnego rodzaju życzenie, żeby w różnych innych bardzo ważnych sprawach dla społeczeństwa, żebyśmy mogli również rozmawiać, żeby ta temperatura sporu politycznego została obniżona. Pojawiły się takie głosy u przedstawicieli opozycji, ja jestem również za nie wdzięczny, bo także uważam, że ta temperatura powinna być obniżona, a więc tak, jak to jest w dojrzałych, silnych państwach. Cieszę się, że do takiego spotkania doszło, gdzie udało nam się w wielu aspektach porozumieć, a w niektórych pozostaliśmy przy swoich zdaniach” – podsumował spotkanie premier.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę