fot. Krystian Maj | CC-BY-3.0-PL

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier podzielił się dobrymi wiadomościami z granicy polsko-białoruskiej a także zapowiedział nową strategię walki z koronawirusem. Wiadomo już, że możemy spodziewać się obostrzeń oraz… przymusu szczepień.

Po ostatniej odwilży i skupieniu przede wszystkim na wojnie hybrydowej z Białorusią, PiS odwraca wzrok i znów kieruje go w stronę walki z COVID-19. Polska notuje ostatnio rekordy zakażeń wariantem Delta. W odwodzie czeka jeszcze nowy wariant południowo-afrykański – Omikron.

W czasie konferencji prasowej 6 grudnia dziennikarze zapytali premiera, jakie kroki zamierza podjąć rząd w związku z wciąż niekończącą się epidemią. Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd szykuje nowy pakiet obostrzeń, które będą obowiązywały w czasie tegorocznych świąt. Ma to być nieco zmodyfikowany zestaw obostrzeń, niż te dopiero co wprowadzone.

„Minister Niedzielski przedstawił pierwszy zestaw obostrzeń na wariant Omikron, wkrótce będziemy mówić o kolejnym” – powiedział premier.

Morawiecki zapowiedział, że szczegóły nowych restrykcji bożonarodzeniowych zostaną podane do wiadomości we wtorek lub w środę. Jak mówił, oprócz nowych obostrzeń obowiązujących ogólnie, możliwe jest także zaostrzenie przepisów wobec niezaszczepionych.

„Ważne jest, żebyśmy się szczepili. Będziemy wzmacniali zaostrzenia ws. obowiązku szczepień w niektórych zawodach” – oznajmił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę