Premier Mateusz Morawiecki na wniosek Zbigniewa Ziobry powołał Sebastiana Kaletę na stanowisko wiceministra sprawiedliwości oraz przewodniczącego Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Nominacja ma związek ze zdobyciem przez dotychczasowego wiceszefa resortu sprawiedliwości Patryka Jakiego mandatu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Sebastian Kaleta w 2013 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie w 2017 roku ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Po wygranych przez PiS wyborach, w 2016 roku, podjął współpracę z Ministerstwem Sprawiedliwości, gdzie najpierw był rzecznikiem prasowym, a od czerwca 2017 roku członkiem Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

W marcu 2018 roku Sebastian Kaleta został zastępcą przewodniczącego Komisji Patryka Jakiego i zajmował się sprawami redukowania skutków związanych z decyzjami reprywatyzacyjnymi wydanymi niezgodnie z prawem, a dotyczącymi warszawskich nieruchomości.

Kaleta w wyborach samorządowych w 2018 roku zdobył mandat radnego miasta stołecznego Warszawy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę