W czasie pandemii ucierpiała gospodarka nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Covid 19 skutecznie zatrzymał życie na kilka tygodni, co odbiło się bardzo niekorzystnie na wielu przedsiębiorstwach i ogólnym stanie życia i funkcjonowania. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, jak istotna jest dobra współpraca w tak ciężkich czasach rządu z prezydentem. Jeśli tak by nie było obywatele nie mogliby liczyć na żadną pomoc ze strony państwa lub byłaby ona bardzo ograniczona.

– Dobitnie się przekonaliśmy, że współpraca rządu z prezydentem ma fundamentalne znaczenie. Działaliśmy bardzo szybko, skutecznie i konkretnie – powiedział premier w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Premier odniósł się także do stanowiska Senatu dotyczącego tarczy antykryzysowej.  – Ta postawa okazała się problemem. Senat działał na zasadzie powiedzenia: na złość babci odmrożę sobie uszy. Wyobraźmy sobie, że prezydent działa w ten sam niekonstruktywny sposób – mówił premier Mateusz Morawiecki. Dodał także, że prezydent Andrzej Duda jest gwarantem utrzymania programów społecznych.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!