Prezent pod choinkę dla przedsiębiorców. PiS umorzy im długi!

Wielu przedsiębiorców zalega ze składkami ZUS. Są one nadal wysokie i nie wszystkich właścicieli firm stać na ich opłacanie. Na koniec września 2017 roku problem z długami składkowymi miało łącznie ponad 1,6 mln płatników, którzy byli winni ZUS ponad 29,9 mld zł.

Rząd PiS planuje wprowadzić niski ZUS oraz abolicję dla firm, które mają długi składkowe. Sprawą zajęli się już posłowie partii rządzącej.

– Nasz zespół rozpoczął już pracę nad przygotowaniem projektu w sprawie objęcia dłużników ZUS abolicją składkową. O wsparcie zwróciliśmy się zarówno do ZUS, jak i pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw – informuje poseł PiS Adam Abramowicz.

Jak mówi Dariusz Ćwik, prezes zarządu Stowarzyszenia Poszkodowanych Przedsiębiorców RP, dziś wielu przedsiębiorców nawet nie wie, że ma zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

– Najczęściej przekonują się o tym, gdy zgłaszają się do ZUS po zasiłek chorobowy. Tak było w przypadku przedsiębiorcy, który po wyjściu ze szpitala dowiedział się, że z powodu 79 groszy zaległości nie dostanie zasiłku – wyjaśnia.

Czytaj także:  Wyszkowski składa hołd Kaczyńskiemu: Jest okrutnie krzywdzony przez uliczną posowiecką barbarię!

Żeby jednak abolicja nie była przeprowadzana co kilka lat, konieczne są zmiany systemowe. Wicepremier Jarosław Gowin ma przekazać marszałkowi Sejmu poselski projekt ustawy wprowadzający niski ZUS dla małych firm osiągających najniższe dochody. Jako pierwszy podpis pod nim złożył prezes PiS Jarosław Kaczyński.