Na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński złożył Polakom kilka obietnic socjalnych, w tym rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko oraz trzynastą emeryturę dla seniorów. Zapowiedzi prezesa partii rządzącej skomentował w mediach społecznościowych szef PO Grzegorz Schetyna.

„Prezes Kaczyński po 3 latach przyznał mi rację w sprawie 500 zł na pierwsze dziecko”, napisał na Twitterze lider opozycji i dodał, że czeka, aż prezes PiS jeszcze „przyzna, że trzeba zbadać tak zwane taśmy Kaczyńskiego” i „afery PiS, a także, że należy skończyć z odcinaniem Polski od Europy”.

W podobny sposób do obietnic Jarosława Kaczyńskiego odnieśli się również inni politycy Platformy, zarzucając mu, że takie świadczenia jak 500 zł również na pierwsze dziecko oraz dodatkowa emerytura to nie jest pomysł PiS, tylko jeden z postulatów programowych PO.

„Widzę, że Prezes wnikliwie przeczytał program PO. 13 emerytura i 500+ na pierwsze dziecko”, napisał na Twitterze poseł Platformy Arkadiusz Myrcha i opatrzył swój post hasztagiem #AkcjaEwakuacja.

„W tej kadencji PiS głosowało przeciwko 500 zł na każde dziecko (składaliśmy poprawki). 500+ na pierwsze dziecko to postulat @Platforma_org. W lutym 2016 złożyliśmy projekt ustawy w tej sprawie – do tej pory nie został przez Sejm rozpatrzony”, przypomniała z kolei posłanka PO Monika Wielichowska.

„Do tej pory działacze PiS zabierali odzież z kontenerów PCK i żywność z paczek dla ubogich. Teraz zabierają pomysły z programu PO. Totalna desperacja!”, ocenił na Twitterze Tomasz Siemoniak z PO.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę