Prezes PiS ukarał 15 zbuntowanych posłów

– Posłowie PiS, którzy głosowali przeciwko noweli dotyczącej ochrony zwierząt, zostaną zawieszeni w prawach członka partii. Będzie to połączone z utratą stanowisk w Sejmie i w okręgach – oświadczył w piątek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

   

W nocy z czwartku na piątek Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która zakazuje hodowli zwierząt futerkowych i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego.

Spośród 229 przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, którzy wzięli udział w głosowaniu, nowelizację poparło 176 posłów PiS, w tym minister rozwoju Jadwiga Emilewicz z Porozumienia. Przeciw noweli zagłosowało 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Posłowie Porozumienia Jarosława Gowina w większości wstrzymali się od głosu, tylko dwóch było przeciw.

   

Jak poinformował w mediach społecznościowych szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszonych zostało w piątek piętnaścioro posłów PiS, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Oprócz Ardanowskiego ukarani również zostali: Henryk Kowalczyk, Lech Kołakowski, Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Jerzy Małecki, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły, Bartłomiej Wróblewski, Sławomir Zawiślak i Kazimierz Moskal.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News