– To chwila ważna. Chwila, która na pewno zostanie zapamiętana. Rzeczypospolita Polska będzie połączona pod każdym względem – powiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystego rozpoczęcia drążenia tunelu pod dnem Świny łączącego wyspy Uznam i Wolin.

Kaczyński podkreślił, że przez lata część Pomorza Zachodniego była w jakiejś mierze oddzielona od pozostałej części kraju i że trzeba było to zmienić. Zaznaczył, że rząd dąży do tego, by Polska była scalonym, zintegrowanym i silny państwem. – Ta integracja ma różne aspekty, w tym infrastrukturalny – wyjaśnił.

– Przed laty mój świętej pamięci brat powiedział, że silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu. To ważne słowa, którymi kierował się on i którymi my się kierujemy, prowadząc politykę tego regionu – oświadczył Jarosław Kaczyński.

W ocenie lidera obozu Zjednoczonej Prawicy, „powstanie tunelu to chwila ważna, bo Pomorze Zachodnie, a co za tym idzie Rzeczpospolita Polska będzie połączona, będzie już pod każdym względem jednym państwem, jedną ziemią, jedną naszą wspólną ojczyzną”.

– Warto być Polakiem i warto, żeby Polska trwała. Dziś taki malutki, ale niesłychanie ważny element tego trwania budujemy – mówił w Świnoujściu prezes PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę