„Poseł Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. S. Pięta będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych”, poinformowała na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek.

– Decyzję o zawieszeniu posła Pięty podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński i ma ona związek z ostatnimi doniesieniami medialnymi – wyjaśniła Mazurek w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Europoseł Karol Karski, rzecznik dyscyplinarny PiS, poinformował z kolei, że wszczął w poniedziałek postępowanie dyscyplinarne i obecnie gromadzone są materiały w sprawie posła Pięty. Zaznaczył, że na razie trudno powiedzieć, jak to postępowanie się zakończy.

Zgodnie ze statutem Prawa i Sprawiedliwości w przypadku uznania, iż osoba obwiniona dopuściła się przewinienia dyscyplinarnego, rzecznik dyscyplinarny może skierować wniosek o ukaranie tej osoby do Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego lub Komitetu Politycznego. Karą może być: upomnienie, nagana, zakaz pełnienia funkcji we władzach PiS przez okres od 6 miesięcy do 2 lat, a nawet wykluczenie z szeregów partii.

Kłopoty posła Stanisława Pięty zaczęły się od zeszłotygodniowej publikacji dziennika „Fakt”, który napisał, że polityk PiS miał romans i obiecywał swojej kochance załatwienie pracy w PKN Orlen. Pięta miał poznać tę kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2017 roku. „Fakt” poinformował, że kochanka parlamentarzysty na potwierdzenie swoich relacji z Piętą przekazała gazecie swoją korespondencję z posłem PiS.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna