Prezydenci miast zaapelowali o dokładne zbadanie zabójstwa Pawła Adamowicza!

W sobotę w Warszawie prezydenci miast: Rafał Trzaskowski, Jacek Jaśkowiak i Jacek Karnowski oraz wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak podpisali apel, w którym zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie kontroli działań prokuratury i TVP w związku z zamordowaniem Pawła Adamowicza.

   

Włodarze miast domagają się wnikliwego zbadania sprawy jego zabójstwa. W swoim apelu wnieśli też o sprawdzenie, czy działania prokuratury, CBA, ABW i policji od 1 stycznia 2016 roku do zamachu na życie Adamowicza były podejmowane w granicach i na podstawie prawa.

– Oczekiwałbym, by sprawdzono, czy działania TVP mieściły się w ramach obowiązującego prawa, czy działania takich organów jak prokuratura, CBA mieściły się w ramach ustaw i standardów i czy to wszystko, co spotkało Pawła Adamowicza było standardową kontrolą, standardowym działaniem telewizji, czy też było nękaniem, polowaniem i szukaniem haków – oświadczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

   

Prezydent Jacek Karnowski skrytykował w ostrych słowach TVP. – Media publiczne nas bojkotowały, przekręcały nasze wypowiedzi, manipulowały nimi, pomijały wypowiedzi opozycji czy prezydentów miast i samorządowców – podkreślił. – Stąd też my apelujemy o skontrolowanie, czy była zależność – a mamy takie przekonanie, że była – od polityków. Chcemy, żeby skończyła się zależność prokuratury od polityków, bo nie ma gwarancji przeprowadzenia uczciwego śledztwa, kiedy prokuratura jest wykorzystywana do celów politycznych – stwierdził Karnowski.

Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak oświadczył natomiast, że oczekuje, iż służby państwowe skontrolują dotychczasowe prace służb po to, żeby tego rodzaju sytuacje w przyszłości nie miały miejsca.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News