Według najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznych pracę prezydenta Andrzeja Dudy pozytywnie ocenia 68 proc. badanych, a negatywnie tylko 24 procent. Osiem procent nie ma zdania, czy prezydent działa dobrze, czy źle.

O takich notowaniach posłowie i senatorowie mogą tylko marzyć. Zadowolonych z pracy posłów i senatorów w październiku było jedynie 36 proc. respondentów. Parlamentarzyści zebrali za to dużo krytycznych ocen, bo aż 50 proc. źle ocenia pracę sejmu, a 42 proc. negatywnie wypowiada się o senacie.

Grupa ankietowanych, która ma dobre zdanie o prezydenturze Andrzeja Dudy, to najczęściej mieszkańcy wsi, respondenci mający wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe, chodzący do kościoła przynajmniej raz w tygodniu i mało zarabiający. Są to zwykle potencjalni wyborcy PiS i Kukiz’15.

Z kolei respondenci, którzy źle oceniają sposób sprawowania urzędu przez Andrzeja Dudę, przeważnie mieszkają w dużych miastach, mają wyższe wykształcenie, dobrze zarabiają, w ogóle nie uczestniczą w praktykach religijnych albo sporadycznie chodzą do kościoła. Krytyczne opinie wobec działań głowy państwa wyrażają głównie zwolennicy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Badanie CBOS zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich w dniach 5-12 października na liczącej 948 osób grupie losowo dobranych respondentów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę