Redakcja Super Expresu donosi, że na obszarze prezydenckiej rezydencji na helu będzie wybudowane molo. Kancelaria Andrzeja Dudy ma przeznaczyć na ten cel 478 tys. zł. Administracja polskiego prezydenta wyjaśnia, że jest to właściwie wyremontowanie obiektu. Rozebranie go i wybudowanie od nowa podobno jest konieczne. Kompleks jest zlokalizowany w obrębie nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

„Przestrzeń ma być wykorzystywana głównie jako miejsce popołudniowych spacerów, dziennego leżakowania i wypoczynku nadwodnego. (…) Przewiduje się odtworzenie przystanki dla łódek i sprzętu wodnego w części głowicowej molo” – informują urzędnicy prezydenta.

O konieczności realizacji tych prac świadczyć ma korozja biologiczna schodów obiektu. Część z nich jest zniszczona „w stopniu dyskwalifikującym, uniemożliwiającym bezpiecznie użytkowanie”. Do eksploatacji nie nadają się wcale elementy drewniane i relingi. Instalacja elektryczna i oświetleniowa nie funkcjonuje. Na dodatek owady zniszczyły drewniane pale od molo.

W koszty wliczono też naprawienie oświetlenia oraz schodów łączących prezydencką rezydencję z molo. Nowy obiekt ma być gotowy do użytku w przyszłe wakacje.

Warto przypomnieć, że molo usytuowane jest na obszarze nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Obejmuje je również teren ochrony środowiskowej Natura 2000. Konstrukcja liczy 423 mkw. Długość mola to 100 m.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę