Hitem internetu stała się ostatnia wypowiedź Andrzeja Dudy o cenach. Prezydent podczas wizyty w Kozienicach stwierdził, że co prawda chleb i cukier podrożały o 25 proc., ale za to potaniał bardzo olej jadalny.

Była to już kolejna wypowiedź głowy państwa o drożyźnie. Wcześniej Duda mówił w Turku, że ceny rosną, ale tylko przejściowo, i „już zaczynają spadać”.

Słowa prezydenta o „przejściowych cenach” doczekały się w sieci wielu zgryźliwych komentarzy. Jeszcze większą popularność zdobyła jednak wypowiedź o taniejącym oleju.

Na Twitterze pojawiło się bardzo wiele wpisów z hasztagami #OlejDudę i #OlejPADa. Internauci w prześmiewczych postach zaczęli podawać też propozycje wykorzystania oleju.

Sprawę taniejącego oleju komentują także politycy opozycji.

„A wy z czym jecie olej na niedzielne śniadanie?”, spytał Adam Szłapka, poseł KO i rzecznik sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

https://twitter.com/PaweK7109/status/1234020749750493185

„»O 25% zdrożał chleb i o 25% zdrożał cukier, ale z kolei w ogromnym stopniu potaniał olej«. Jak można tak bezczelnie manipulować? Jak można kpić z drożyzny i zwykłych ludzi? Komunistyczna propaganda twierdziła, że co prawda jedzenie drożeje, ale potaniały lokomotywy. PiS komuna!”, odniósł się na Twitterze do słów prezydenta Michał Szczerba z PO.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę