REKLAMA

Fot.Facebook.com/jasnagora

W niedzielę prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach dożynkowych na Jasnej Górze. Swoje wystąpienie poświęcił sprawom polskiego rolnictwa.

REKLAMA

– Uważam, że to właśnie troską, przede wszystkim troską prezydenta, jest całościowe spojrzenie na Rzeczpospolitą i na tę jej niezwykle ważną część, jaką jest polska wieś. Polska wieś, która jak – wielokrotnie to akcentuję – zapewnia nam, Polakom bezpieczeństwo żywnościowe, bezpieczeństwo żywnościowe naszego narodu i naszej ojczyzny, a zarazem ogromnie ważną, coraz bardziej rozrastającą się – ku naszej radości – część polskiego eksportu – mówił prezydent podczas Dożynek Jasnogórskich.

– Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość do ziemi ojczystej i wszystkiego, co ją stanowi – jak mówił syn polskiej ziemi i wsi Kardynał Stefan Wyszyński – podkreślił Duda, podkreślając ścisłe związki Prymasa Tysiąclecia, którego beatyfikacja odbędzie się we wrześniu,  z Jasną Górą

REKLAMA

– Cieszę się, że możemy się spotkać na Dożynkach Jasnogórskich w roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego i razem modlić się za Ojczyznę, dziękować za plony – oświadczył prezydent. – Dziękuję za wszystkie działania, które prowadzone są dla polskiego rolnictwa – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA