Prezydent Duda do Polaków: Nie wychodźcie zbyt często do lasów i parków, by trochę odpocząć

 

REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w czwartek w internecie wystąpieniu do Polaków stwierdził, że walka z pandemią koronawirusa przebiega pomyślnie. Zaapelował równocześnie, by do maksimum ograniczać wychodzenie z domu i kontakty z innymi osobami.

Duda mówił, że w Polsce sytuacja epidemiczna „jest – póki co – pod kontrolą”. Poinformował także o rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu miał podczas niej stwierdzić, że „ma nadzieję, że w perspektywie najbliższych tygodni będziemy mogli wprowadzać kolejne rozluźnienia”.

REKLAMA

– Mam nadzieję, że odpowiedzialność i dyscyplina naszych rodaków, wśród nas wszystkich, zostanie utrzymana, że będziemy dalej skutecznie z tą epidemią koronawirusa walczyli – oświadczył prezydent. Zwrócił się również z apelem, by Polacy „przy uwzględnieniu obecnie już wprowadzonych rozwiązań, łatwiejszych dla wszystkich, jeżeli chodzi o funkcjonowanie” traktowali poważnie akcję „Zostań w domu”.

Duda stwierdził w tym kontekście, że nie można nadużywać przywileju cofniętego ostatnio przez rząd zakazu wstępu do lasów i parków. Według prezydenta nie można zbyt często udawać się do nich „po to, by trochę odpocząć”.

Prezydent nawoływał również Polaków do dalszego całkowitego izolowania się od kontaktów ze światem zewnętrznym.

REKLAMA

– Proszę, by jak najmniej się kontaktować, z rodziną, ze znajomymi, w sposób bezpośredni. Jeśli już, to bardzo proszę trzymać dystans – mówił. – Dystans pomiędzy nami jest niezwykle ważny. (…) Bardzo bym prosił, żeby tych zasad nadal pilnować – uzasadniał.

Udostępnij: