Prezydent Duda: Jan Paweł II jest mocno wpisany w moją duszę

– Ojciec Święty Jan Paweł II jest bardzo mocno wpisany nie tylko w mojej duszy, ale w duszy mojego pokolenia, zwłaszcza młodzieży krakowskiej, bardzo mocno wpisany, bardzo mocno zakodowany – wyznał Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Doxa w 100. rocznicę urodzin polskiego świętego.

Prezydent został zapytany, czy często spotyka się z postawami, które zostały ukształtowane przez nauczanie i postawę Jana Pawła II.

Czytaj także:  Mazurek o Gajosie: Prostak, któremu PRL odcisnął trwały ślad na mózgu

– Myślę, że jest bardzo wielu takich ludzi, którzy wzięli sobie nauczanie Ojca Świętego do serca. Zwłaszcza ludzi młodych, którzy wtedy byli dziećmi, czy którzy wtedy byli po prostu młodzieżą, w czasach, kiedy Ojciec Święty był między nami – odparł Andrzej Duda.

Czytaj także:  Senator Koalicji Obywatelskiej zakażony koronawirusem

Przy okazji prezydent zaznaczył, że chociaż był jeszcze wtedy, w 1978 roku, małym chłopcem, to dokładnie zapamiętał dzień, w którym kardynał Karol Wojtyła został papieżem.

– Pamiętam to tylko dlatego, że mój tata, pamiętam, wziął mnie na kolana przed telewizorem i powiedział do mnie: „Andrzejku, dzisiaj wydarzyło się coś wyjątkowego”. I dlatego bardzo dobrze tamten październikowy dzień pamiętam — wspominał prezydent.

Czytaj także:  Prof. Simon alarmuje: Sami zapraszamy koronawirusa, by nas atakował

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.