Urzędujący prezydent jako jedyny z kandydatów w czasie pandemii niezmiennie prowadzi kampanię wyborczą. W poniedziałek Andrzej Duda poinformował, że założył konto na chińskiej aplikacji mobilnej TikTok i zachęcał młodzież do wspólnej zabawy. Prezydent także, w odróżnieniu od swoich konkurentów, nie widzi przeciwwskazań do zorganizowania głosowania 10 maja.

– Jeżeli są warunki, by iść normalnie do sklepu, to są też warunki do tego, by pójść i zagłosować– powiedział prezydent podczas poniedziałkowego czatu z internautami.

Natomiast zainteresowanie prezydenta aplikacją TikTok jest o tyle ciekawe, że w grudniu 2019 roku armia USA zakazała żołnierzom używania tej aplikacji, uznając ją za możliwe cyberzagrożenie ze strony Chin.

TikTok służy do przesyłania krótkich materiałów filmowych i jest bardzo popularny wśród młodzieży. Prezydent umieścił już na swoim koncie „AndrzejDudaNaTikToku” swój pierwszy filmik skierowany do uczniów. Zachęca w nim do korzystania w czasie kwarantanny spowodowanej koronawirusem z publicznej strony grarantanna.pl. Znajdują się na niej gry i zabawy online.

– Więc to jest TikTok? Jestem na TikToku? Wiadomo, że teraz ciężko się uczycie, ale potrzebny jest też sport – e-sport. Zapraszamy was do turnieju Grarantanna Cup organizowanego wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji – mówi w swoim klipie prezydent.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!