– Zobowiązuję się, że jeżeli nadal będę piastował urząd prezydenta RP, jeżeli taka będzie wola moich rodaków w najbliższych wyborach, z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 plus i nie dojdzie do podwyższenia wieku emerytalnego. Nie podpiszę takich ustaw. Nie podpiszę ustaw, które uderzałyby w zwykłą polską rodzinę. Pozytywna polityka polega na tym, że zwykły człowiek i zwykła rodzina jest wspierana – zapowiedział Andrzej Duda w poniedziałek na wspólnej konferencji z byłą premier Beatą Szydło.

Przed wystąpieniem głowy państwa został zaprezentowany nowy klip wyborczy.

– Miło zobaczyć te zdjęcia, które pokazują czasy, które są za nami, które były czasami bardzo dobrymi, gdy złożyliśmy zobowiązania wyborcze w 2015 roku, które zostały dotrzymane. Naszym wielkim celem było wprowadzenie takich programów społecznych, które zapewnią polskiej rodzinie spokojne życie — skomentował Andrzej Duda pokazany spot.

– Tak się stało, taką formą wsparcia był program 500 plus i 300 plus. Był również program Emerytura plus, czyli trzynastki i kilka innych elementów, które były realizowane — dodał prezydent.

W swoim wystąpieniu prezydent Duda nawiązał też do trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się gospodarka w związku z pandemią koronawirusa. W ocenie głowy państwa nawet w dobie kryzysu nie będą zagrożone świadczenia socjalne wspierające polskie rodziny.

– Chciałbym, żebyście wszyscy państwo zadali sobie pytanie, jakiej Polski chcemy? „Polski Plus” czy „Polski Minus”? – mówił prezydent. –  Ja chcę „Polski Plus”, niezależnie od tego, czy kryzys jest, czy nie. Gospodarcze sprawy mają być tak prowadzone, by państwo radziło sobie z trudnościami, aby człowiek mógł normalnie pracować i rodzina mogła normalnie funkcjonować – zapewnił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę