Andrzej Duda w ramach swojego objazdu po kraju odwiedził w środę województwo warmińsko-mazurskie. Podczas spotkania z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego prezydent sporo uwagi poświęcił rolnictwu i kwestii sprzedaży gruntów cudzoziemcom. Mówił, że ziemia na terenach odwiedzanego przez niego województwa bardzo często przechodziła „w obce ręce”. Stwierdził też, że polskie rolnictwo stoi na najwyższym, światowym poziomie.

– Jesteśmy dziś potęgą rolną na skalę światową. Polska żywność jest nie tylko dobra, ale przede wszystkim konkurencyjna na całym świecie – powiedział Duda do zebranych w Nowym Mieście Lubawskim. Przy okazji podkreślił, że bardzo ważne jest, iż Polska ma komisarza UE ds. rolnictwa.

Prezydent zaznaczył, że większość ziem powiatu nowomiejskiego to tereny rolne, na które trzeba patrzeć w sposób szczególny.

– Dla mnie bardzo ważną sprawą jest praca polskich rolników i to, co dla Polski tworzą, to, czym Polskę zasilają na co dzień – płody polskiej ziemi, efekt pracy polskich rolników, efekt pracy polskich gospodarstw rolnych, przede wszystkim tych rodzinnych – oświadczył Duda.

– Ogromna część naszego eksportu, cały czas wzrastającego, to są właśnie produkty rolne. Ogromna część naszego PKB, które cały czas wspaniale nam rośnie na przestrzeni ostatnich lat, jest uzyskiwana właśnie z produkcji rolnej – wyliczył prezydent i podkreślił, że produkcja rolna w Polsce jest coraz bardziej nowoczesna.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę