Prezydent Duda: Jesteśmy światową potęgą rolną!

Andrzej Duda w ramach swojego objazdu po kraju odwiedził w środę województwo warmińsko-mazurskie. Podczas spotkania z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego prezydent sporo uwagi poświęcił rolnictwu i kwestii sprzedaży gruntów cudzoziemcom. Mówił, że ziemia na terenach odwiedzanego przez niego województwa bardzo często przechodziła „w obce ręce”. Stwierdził też, że polskie rolnictwo stoi na najwyższym, światowym poziomie.

– Jesteśmy dziś potęgą rolną na skalę światową. Polska żywność jest nie tylko dobra, ale przede wszystkim konkurencyjna na całym świecie – powiedział Duda do zebranych w Nowym Mieście Lubawskim. Przy okazji podkreślił, że bardzo ważne jest, iż Polska ma komisarza UE ds. rolnictwa.

Czytaj także:  Znowu sinice! Zamknięte kąpieliska w Trójmieście

Prezydent zaznaczył, że większość ziem powiatu nowomiejskiego to tereny rolne, na które trzeba patrzeć w sposób szczególny.

– Dla mnie bardzo ważną sprawą jest praca polskich rolników i to, co dla Polski tworzą, to, czym Polskę zasilają na co dzień – płody polskiej ziemi, efekt pracy polskich rolników, efekt pracy polskich gospodarstw rolnych, przede wszystkim tych rodzinnych – oświadczył Duda.

Czytaj także:  Kaczyński o Rydzyku: Ojca dyrektora Bóg obdarzył szczególną misją

– Ogromna część naszego eksportu, cały czas wzrastającego, to są właśnie produkty rolne. Ogromna część naszego PKB, które cały czas wspaniale nam rośnie na przestrzeni ostatnich lat, jest uzyskiwana właśnie z produkcji rolnej – wyliczył prezydent i podkreślił, że produkcja rolna w Polsce jest coraz bardziej nowoczesna.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.