Podczas wizyty w Ustce prezydent Andrzej Duda przedstawił szczegóły dotyczące dedykowanego rodzinom z dziećmi bonu turystycznego. Nowe świadczenie ma być z jednej strony wsparciem dla rodzin, a z drugiej dla branży turystycznej, która z powodu pandemii znalazła się w kryzysie.

Bon w wysokości 500 złotych ma przysługiwać na każde dziecko w rodzinie. Będzie można go wykorzystać do końca 2021 roku. – Uspokajam wszystkich, którzy się niepokoją, czy zdążą wydać te pieniądze czy nie. Bon będzie miał długi termin realizacji – poinformował prezydent. Jak wyjaśnił, środki będzie można przeznaczyć na „noclegi, obozy czy kolonie”.

 Andrzej Duda ujawnił, że marszałek Elżbieta Witek obiecała mu, iż uczyni wszystko, aby Sejm jeszcze przed tymi wakacjami przyjął ustawę o bonie turystycznym. – Mam nadzieję, że bon turystyczny będzie już w te wakacje – oświadczył prezydent.

Jak wynika z informacji podanych przez Kancelarię Prezydenta, bon turystyczny będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów i skorzysta z niego aż 6 milionów dzieci.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę