Prezydent Duda: Mam nadzieję, że bon turystyczny będzie już w te wakacje

Podczas wizyty w Ustce prezydent Andrzej Duda przedstawił szczegóły dotyczące dedykowanego rodzinom z dziećmi bonu turystycznego. Nowe świadczenie ma być z jednej strony wsparciem dla rodzin, a z drugiej dla branży turystycznej, która z powodu pandemii znalazła się w kryzysie.

Bon w wysokości 500 złotych ma przysługiwać na każde dziecko w rodzinie. Będzie można go wykorzystać do końca 2021 roku. – Uspokajam wszystkich, którzy się niepokoją, czy zdążą wydać te pieniądze czy nie. Bon będzie miał długi termin realizacji – poinformował prezydent. Jak wyjaśnił, środki będzie można przeznaczyć na „noclegi, obozy czy kolonie”.

Czytaj także:  Wiceminister Kraska: Przed nami trzecia fala zakażeń koronawirusem
 

 Andrzej Duda ujawnił, że marszałek Elżbieta Witek obiecała mu, iż uczyni wszystko, aby Sejm jeszcze przed tymi wakacjami przyjął ustawę o bonie turystycznym. – Mam nadzieję, że bon turystyczny będzie już w te wakacje – oświadczył prezydent.

Czytaj także:  Mazurek o marszałku Senatu: Grodzki to skompromitowany klaun

Jak wynika z informacji podanych przez Kancelarię Prezydenta, bon turystyczny będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów i skorzysta z niego aż 6 milionów dzieci.

   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS