Prezydent Andrzej Duda, dzięki swoim częstym wpadkom i lapsusom, często jest obiektem żartów internautów. Dotyczy to także sposobu, w jaki pełni funkcję zwierzchnika sił zbrojnych. Przed rokiem furorę w sieci robiło nagranie wykonane podczas ćwiczeń w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych, na którym było widać, jak prezydent – jako jedyny z gości – kuli się od huku wystrzałów. Teraz furorę robi zdjęcie, z którego jednoznacznie wynika, że prezydent nie potrafi obsługiwać wojskowej lornetki.

Zdarzenie miało miejsce 4 marca na poligonie koło Żagania podczas obchodów 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO. W ich ramach odbyły się wspólne ćwiczenia 250 żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. Prezydent obserwował je przez lornetkę, a przy okazji wyszło na jaw, że nie ma zielonego pojęcia jak jej używać.

Koszmarną wpadkę głowy państwa zauważył podczas telewizyjnej relacji politolog i medioznawca Łukasz Szurmiński i zamieścił na Twitterze screen z materiału telewizyjnych „Wiadomości”, na którym wyraźnie widać, że prezydent spogląda w lornetkę jednym okiem. „Ktoś może powiedzieć Panu Dudzie, jak się korzysta z lornetki?”, spytał Szurmiński na portalu społecznościowym.

Inny z użytkowników Twittera zasugerował, że może Dudzie „trzeba kupić lunetę”. Kolejny zauważył, że zwierzchnik sił zbrojnych i tak robi postępy, gdyż jeszcze niedawno podczas patrzenia przez lornetkę nie zdejmował osłony z jej okularów.

„Powiedzcie mi, ze to fejk, proszę was…”, nie wierzył w to, co zobaczył, inny internauta. A jeszcze inny ironizował: „On się uczy… Ciągle się uczy…”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę