Prezydent Duda nie zna języka polskiego? Mówi „wziąść” zamiast „wziąć” (WIDEO)

W środę prezydent Andrzej Duda zorganizował wideokonferencję z ministrami rolnictwa i rozwoju wsi – Janem Krzysztofem Ardanowskim, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej – Markiem Gróbarczykiem, klimatu – Michałem Kurtyką oraz środowiska – Michałem Wosiem.

Z tego wydarzenia politycznego zostanie zapamiętana jednak nie jego tematyka – zbliżająca się susza – ale koszmarna wpadka językowa, która przytrafiła się prezydentowi na briefingu prasowym.

Czytaj także:  Mama schowała mu narkotyki... O pomoc poprosił policję!
 

Duda, informując o przebiegu rozmowy, w pewnym momencie postanowił nawiązać do obchodzonego w środę Dnia Ziemi. Zaczął zachęcać Polaków, by podczas spacerów zbierali śmieci. Udzielając rad rodakom, pomylił się jednak i zamiast powiedzieć „wziąć ze sobą torbę” powiedział „wziąść ze sobą torbę”.

Internauci natychmiast tę wpadkę wychwycili i zaczęli odsyłać Dudę do studiowania słowników poprawnej polszczyzny oraz posłuchania wykładów znanego językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka.

Czytaj także:  Polacy nie chcą, by Kaczyński był wicepremieremNIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS