Na piątkowej konwencji wyborczej, która z powodu pandemii koronawirusa odbyła się bez udziału publiczności i przybrała formę dwuipółgodzinnego monologu, Andrzej Duda przedstawił swój program na kolejne pięć lat i złożył kolejne obietnice socjalne.

Jedna z nich to podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych do 1300 zł oraz wprowadzenie dodatku solidarnościowego, który będzie wynosił 1200 zł. Świadczenie to byłoby wypłacane przez trzy miesiące wszystkim osobom, które straciły pracę przez epidemię.

– Trzy miesiące to ten okres, kiedy będziemy mieli wahnięcie, przez które źródła dochodu mogą być zaburzone – wyjaśnił prezydent.

Andrzej Duda podkreślił jednocześnie, że pomimo epidemii i kryzysu gospodarczego nie ma jakichkolwiek powodów do niepokoju w kwestii programu 500 plus.

– Nie pozwolę, jako prezydent RP, żeby polskie państwo wycofało się z programu 500 plus. Dziś, w dobie wielu niepokojów, kiedy mówimy o bezpieczeństwie, także tym materialnym, ten program dla ludzi wychowujących dzieci stanowi fundament – zapewnił i dodał, że także 13 emerytura zostanie wypłacona zarówno w tym, jak i w przyszłym roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę