W dniu 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja prezydent Andrzej Duda wygłosił specjalne orędzie. W swoim wystąpieniu odniósł się także do sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, podkreślając, że jest pełen podziwu dla postawy Polaków.

– Przez ostatnie dwa miesiące mieliśmy okazję zobaczyć i przekonać się, jak ważne jest dla nas państwo. Dzięki sprawnym i planowym działaniom wychodzimy obronną ręką z niezwykle trudnej sytuacji. Nadal lękamy się o swoje zdrowie, nadal stosujemy środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się zakażeń i zachorowań. Wielu Polaków opłakuje teraz swoich bliskich. Ale widzimy także, że udało się nam ograniczyć rozmiary tej tragedii. I wierzymy, że idąc dalej tą samą drogą, zdołamy ustrzec się dramatu, którego doświadczają inne narody – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że „w ostatnim czasie Polska pod względem zamożności zaczęła nawet wyprzedzać część krajów Zachodu, które o wiele dłużej od nas należą do Wspólnoty”.

– Jednocześnie ogromnie wzrósł poziom życia naszego społeczeństwa, a przez minione pięć lat – dzięki wielkim programom społecznym, takim jak Rodzina 500 Plus, 13. emerytura i wielu innym – podział dochodu narodowego stał się wreszcie bardziej sprawiedliwy – wyliczał Duda i dodał: – Tego dnia radujemy się więc z naszych wspólnych osiągnięć, bo jest czym się cieszyć!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę