Prezydent Duda w Rybniku: Pała i kule to była odpowiedź poprzedniej władzy na protesty robotnicze

– Te wybory są właśnie o to, jaka będzie w przyszłości Polska i dla kogo będzie ta Polska. Czy ta Polska będzie dla szerokiego spektrum naszych obywateli, naszych sąsiadów, tych którzy obok nas mieszkają, codziennie ciężko pracują, robią zakupy, prowadzą często bardzo twarde życie i wykonują ciężką pracę, czy będzie dla jakiejś wąskiej elity, która będzie się pasła kosztem reszty społeczeństwa – mówił Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego w Rybniku.

Czytaj także:  „Duda nie pojeździ na nartach”. Górale wkurzeni na rząd

Urzędujący prezydent zaapelował do zebranych, aby namawiali swoich znajomych i członków rodziny , aby w niedzielę koniecznie poszli na wybory. – Zapytajcie, jak żyje im się teraz, a jak żyło przed 2015 rokiem? Czy miałeś pracę, jak była płatna, jak się czułeś, czy strzelali gumowymi kulami, gdy byłeś górnikiem i protestowałeś? – pytał retorycznie Duda.

Czytaj także:  Kłótnia w PO. Schetyna nie chce aborcji na życzenie. Kierwiński: To nie jest stanowisko partii
 

– Tak, byłem tutaj z wami zaraz po tym, jak strzelali. Tak, byłem. Pała i kule były odpowiedzią na robotnicze protesty. Taka prawda. Na protesty górników – podkreślił prezydent.

Duda przypomniał, że „pała i kule były również odpowiedzią na robotnicze protesty przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego za poprzedniej władzy” i zaznaczył, że „nie może to już nigdy wrócić”.

Czytaj także:  Zgorzelski: Opozycja nie ma już większości w Senacie. PSL z niej wychodzi


NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS