Prezydent Duda w Rybniku: Pała i kule to była odpowiedź poprzedniej władzy na protesty robotnicze

REKLAMA

– Te wybory są właśnie o to, jaka będzie w przyszłości Polska i dla kogo będzie ta Polska. Czy ta Polska będzie dla szerokiego spektrum naszych obywateli, naszych sąsiadów, tych którzy obok nas mieszkają, codziennie ciężko pracują, robią zakupy, prowadzą często bardzo twarde życie i wykonują ciężką pracę, czy będzie dla jakiejś wąskiej elity, która będzie się pasła kosztem reszty społeczeństwa – mówił Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego w Rybniku.

Urzędujący prezydent zaapelował do zebranych, aby namawiali swoich znajomych i członków rodziny , aby w niedzielę koniecznie poszli na wybory. – Zapytajcie, jak żyje im się teraz, a jak żyło przed 2015 rokiem? Czy miałeś pracę, jak była płatna, jak się czułeś, czy strzelali gumowymi kulami, gdy byłeś górnikiem i protestowałeś? – pytał retorycznie Duda.

– Tak, byłem tutaj z wami zaraz po tym, jak strzelali. Tak, byłem. Pała i kule były odpowiedzią na robotnicze protesty. Taka prawda. Na protesty górników – podkreślił prezydent.

REKLAMA

Duda przypomniał, że „pała i kule były również odpowiedzią na robotnicze protesty przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego za poprzedniej władzy” i zaznaczył, że „nie może to już nigdy wrócić”.

Podziel się: