„Jedno jest w Polsce radio, którego wierni słuchacze z całego kraju i na obczyźnie tworzą wspólnotę nazywaną przez niech nie klubem czy towarzystwem, lecz rodziną”, napisał w liście skierowanym do uczestników odbywających się w Toruniu uroczystości 28. urodzin Radia Maryja prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił, rozgłośnia ojca Tadeusza Rydzyka „przywołuje dumną pamięć o wielkiej polskiej historii i kulturze, o naszych bogatych tradycjach duchowych”.

W uroczystościach w hali widowiskowo-sportowej „Arena” biorą udział – obok ojca Rydzyka i hierarchów polskiego Kościoła – sympatycy rozgłośni z całej Polski oraz czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości, wśród nich wicepremier Jacek Sasin, były minister obrony Antoni Macierewicz, jak również szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i minister obrony Mariusz Błaszczak.

Duda, który mocno liczy na poparcie sympatyków Radia Maryja w czasie przyszłorocznych wyborów prezydenckich, zaakcentował, że stacja „przypomina także o pracy kilkudziesięciu pokoleń, które pod hasłem »Bóg, Honor i Ojczyzna«, walcząc, tworząc i pracując z imieniem Maryi na ustach, wybudowały unikalny gmach naszej narodowej tożsamości, wolności i niepodległej państwowości”.

Zdaniem prezydenta zasługą stacji jest także to, że „współtworzy demokratyczny pluralizm opinii”. „Korzystając z wolności słowa, odważnie i suwerennie – realnie tę wolność wzmacnia. Zdecydowanie staje w obronie dobrego imienia Polski oraz chrześcijańskich i uniwersalnych wartości, na których opiera się cywilizacji europejska. Upomina się też o niezbywalne prawa ludzi wierzących. Tworzy przestrzeń duchowej i intelektualnej formacji, a jednocześnie tworzy niezależne, fachowe źródło informacji”, napisał Duda w swoim liście.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat