Andrzej Duda po odebraniu we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie uchwały PKW o wyborze na prezydenta RP wygłosił okolicznościowe przemówienie. Nawiązał w nim do wewnętrznych spraw Polski i do podziałów społecznych na tle politycznym.

– Chciałbym, żebyśmy zawsze traktowali się z szacunkiem. Niezależnie od tego, jakie mamy poglądy – powiedział prezydent.

W ocenie Dudy różnice poglądów są oczywiste. – Poglądy bardzo się różnią w demokracji. To jest jej natura. Na szczęście możemy mieć różne poglądy, bo kiedyś walczyliśmy o to, żeby móc je legalnie wyrażać – mówił prezydent.

Zdaniem głowy państwa różnice zdań nie mogą być jednak usprawiedliwieniem dla wzajemnej wrogości i braku szacunku między Polakami.

– Rzecz polega na tym, żebyśmy podchodzili do siebie nawzajem z szacunkiem, żebyśmy szanowali wzajemnie swoją godność, żebyśmy umieli ze sobą rozmawiać. Dla mnie to jest bardzo ważne i będę czynił wszystko, aby taką właśnie prezydenturę przez najbliższe lata realizować – zadeklarował prezydent Duda.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę