– Polska Marynarka Wojenna w znaczeniu infrastrukturalnym wymaga odbudowy i to dzieło musi zostać zrealizowane. Obiecuję ludziom polskiego morza, polskim marynarzom, że będę w tym zakresie – jako zwierzchnik sił zbrojnych – ze wszelkich sił współdziałał z dowództwem Marynarki Wojennej i ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem – zapowiedział w niedzielę w Gdyni na obchodach Święta Morza i Marynarki Wojennej prezydent Andrzej Duda.

Realizacja planu modernizacji, by marynarze mieli wyposażenie nowoczesne i bezpieczne, nastąpi na pewno, ponieważ – jak zapewnił prezydent – jest „absolutnie szczera wola” dokonania tego.

W ocenie głowy państwa, marynarze już nie tylko swoim męstwem, ale też zaawansowanym technologicznie uzbrojeniem „będą bronili naszego bezpieczeństwa, wód terytorialnych, naszych granic” i „wykonywali misje niesienia pokoju na świecie wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne i gdzie prowadzą nas zobowiązania sojusznicze”.

– Jestem przekonany, że to zadanie uda nam się zrealizować, że na 400-lecie bitwy oliwskiej (przypada ono w 2027 r. – red.) polska Marynarka Wojenna pod względem infrastrukturalnym będzie wyglądała inaczej, że będziecie mieli nowoczesne jednostki pływające, wyposażone w nowoczesny sposób, z nowoczesnym uzbrojeniem – podkreślił prezydent. – To jest wielkie zadanie, ale jestem przekonany, że dzięki zapałowi, determinacji, a przede wszystkim wspólnemu oddaniu i wspólnej pracy, będzie w stanie to zrealizować. O to także państwa proszę, byśmy dobrze w tym zakresie razem współdziałali – zaznaczył.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę