„To się nie dzieje… Ogłaszam konkurs na scenografię miejsc podpisywania innych ustaw”, skomentował okoliczności podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę programu Kolej Plus dziennikarz „Newsweeka” Dariusz Ćwiklak. Wyborcze show prezydenta stało się od razu przedmiotem kpin internautów.

Prezydent postanowił bowiem, tak jak to miało miejsce podczas podpisywania ustawy o 13 emeryturze, być „blisko ludzi”. Uroczystość podpisania nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym odbyła się więc na zaniedbanym peronie nieczynnego od dawna dworca PKP w Końskich.

Okoliczności jednak były dość niezwykłe. Duda złożył swój podpis pod ustawą w samotności, siedząc przy stoliku, przypominającym ściągniętą w pośpiechu ze szkoły ławkę. Inni uczestnicy uroczystości, w tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, ustawili się w szeregu w sporej odległości od stolika.

Internauci nie pozostawili na prezydencie suchej nitki.

„Powiedzcie, że to fotomontaż, albo sobowtór…”, napisał jeden z nich.

„Ciągle się uczy. Uczy się wszędzie. W domu, w samolocie, na peronie”; „Rozkład jazdy układa?”; „Oczami wyobraźni ujrzałem to biurko z Anżejem w oborze, między krowami, a na pasku »Prezydent RP podpisuje ustawę Krowa 600+«”; „Peron na dworcu w Końskich stanie się celem pielgrzymek wielbicieli Andrzeja. Przydałoby się też jakieś trwałe upamiętnienie wizyty prezydenta. Może głaz?”; „Już się nie mogę doczekać podpisania ustawy śmieciowej”.

To tylko niektóre z wielu komentarzy do wydarzenia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę