Andrzej Duda podczas przedwyborczego wiecu w Solcu Kujawskim ostro zaatakował Platformę Obywatelską i jej kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Prezydent przekonywał, że wygrana polityka opozycji 28 czerwca będzie równoznaczna z powrotem do złodziejstwa i z odebraniem Polakom programów socjalnych, które dał im PiS.

– Nie oszukujmy się, jeżeli politycy PO dojdą do władzy, będą likwidowali świadczenia społeczne, które zostały w ciągu ostatnich lat ustanowione; oni nigdy nie tolerowali i nie tolerują tego, by podział dóbr w społeczeństwie był sprawiedliwy. By nie można było Polski okradać z 50 mld z VAT, tylko, aby te pieniądze szły do zwykłych ludzi, którzy te podatki płacili – powiedział kandydat PiS w wyborach prezydenckich.

Prezydent podkreślił, że rządy PO przed 2015 rokiem cechowały się zakłamaniem.

– Donald Tusk w 2011 roku wprost w oko kamery mówił, że wiek emerytalny nie zostanie podwyższony, politycy PO to mówili – stwierdził Duda. – Kłamali. Kłamali wtedy, kłamią dzisiaj. Taka jest prawda – oświadczył.

Prezydent podkreślił, że zbliżające się wybory rozstrzygną, w którym kierunku pójdzie Polska i czy programy socjalne zostaną utrzymane.

– Jest w Polsce grupa takich, którzy chcą to obalić za wszelką cenę, chcą nas zawrócić o pięć lat, wrócić do tamtych elitarnych rządów, które pozwalały nas okradać. A ja mówię „nie” złodziejstwu, nie pozwolę na to. Te pieniądze mają wrócić do polskiego społeczeństwa, to są państwa pieniądze. Nie po to państwo płacicie podatki, żeby ktoś to kradł – mówił do swoich sympatyków Duda.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!