Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami Sianowa koło Koszalina scharakteryzował okres rządów Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem głowy państwa dopiero od 2015 roku mamy „uczciwą władzę” i dlatego cztery lata temu mógł się wreszcie rozpocząć „sprawiedliwy podział dóbr”.

Wśród zasług partii Kaczyńskiego Duda wymienił m.in. to, że czasie sprawowania władzy przez PiS „udało się zredukować ubóstwo wśród dzieci o ponad 90 procent”.

Ponadto PiS przywrócił „nieuczciwie podniesiony wiek emerytalny”. – 500 plus jest wypłacane, wiek emerytalny obniżony. Miała się Polska zawalić, a tymczasem rozkwita – zachwalał Andrzej Duda. –  Cieszę się, że taką politykę możemy teraz realizować. Z podniesionym czołem rozmawiam o tym z innymi prezydentami – podkreślił prezydent.

Duda przypomniał zebranym, że kolejną zasługą PiS i elementem podnoszącym w Polsce poziom życia, jest również to, że od 2015 roku minimalne wynagrodzenie wzrosło o 25 proc. Prezydent z satysfakcją zauważył, że o postępie gospodarczym świadczy też to, że początkowo wynagrodzenie to wzrastało nawet więcej, niż chciały związki zawodowe.

Prezydent oświadczył, że najlepszą oceną jego prezydentury będzie to, jeśli jej na zakończenie usłyszy „od zwykłej polskiej rodziny”, że żyje jej się lepiej niż na początku jego rządów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę