– Pojawiły się przed dzisiejszymi uroczystościami jakieś horrendalne plotki, niestety obawiam się związane z polityką i toczącą się w tej chwili kampanią wyborczą, o tym, że mają być obniżane uposażenia emerytalne dla żołnierzy. Jest to absolutna, wstrętna nieprawda – mówił 15 sierpnia w Katowicach prezydent Andrzej Duda.

Prawda jest taka, że to nie „plotki”, tylko działania rządu PiS, który już w grudniu 2016 roku skierował do Sejmu ustawę zmniejszającą wojskowe emerytury. Czy prezydent o tym nie wiedział?

– Mówię to z całą odpowiedzialnością. Jako prezydent Rzeczypospolitej nigdy nie podpiszę takiej ustawy – mówił wzburzony Andrzej Duda, który momentami nawet krzyczał. Stwierdził, że w ostatnich dniach dzwoniły do niego w tej sprawie „zaniepokojone wdowy” po żołnierzach.

Prezydent jednocześnie zaapelował, by podczas kampanii nie posługiwać się „tego rodzaju kłamliwymi argumentami”, bo to jest „wstrętna nieprawda”.

Na nieszczęście dla Dudy internauci dotarli do projektu ustawy. Publicysta i polityk lewicy Andrzej Rozenek, komentując słowa Dudy, napisał wprost, że „nie po raz pierwszy prezydent mija się z prawdą”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę