Prezydent świadomie okłamał wojskowych? Rząd ustawą chce im obciąć emerytury!

– Pojawiły się przed dzisiejszymi uroczystościami jakieś horrendalne plotki, niestety obawiam się związane z polityką i toczącą się w tej chwili kampanią wyborczą, o tym, że mają być obniżane uposażenia emerytalne dla żołnierzy. Jest to absolutna, wstrętna nieprawda – mówił 15 sierpnia w Katowicach prezydent Andrzej Duda.

Prawda jest taka, że to nie „plotki”, tylko działania rządu PiS, który już w grudniu 2016 roku skierował do Sejmu ustawę zmniejszającą wojskowe emerytury. Czy prezydent o tym nie wiedział?

Czytaj także:  Wyszkowski o prezydent Dulkiewicz i europosłance Adamowicz: Na ulice wychodzą demonstranci, ale wychodzą też ulicznice

– Mówię to z całą odpowiedzialnością. Jako prezydent Rzeczypospolitej nigdy nie podpiszę takiej ustawy – mówił wzburzony Andrzej Duda, który momentami nawet krzyczał. Stwierdził, że w ostatnich dniach dzwoniły do niego w tej sprawie „zaniepokojone wdowy” po żołnierzach.

Prezydent jednocześnie zaapelował, by podczas kampanii nie posługiwać się „tego rodzaju kłamliwymi argumentami”, bo to jest „wstrętna nieprawda”.

Czytaj także:  Rydzyk będzie bronił praw chrześcijan. Dostanie miliony od Ministerstwa Sprawiedliwości

Na nieszczęście dla Dudy internauci dotarli do projektu ustawy. Publicysta i polityk lewicy Andrzej Rozenek, komentując słowa Dudy, napisał wprost, że „nie po raz pierwszy prezydent mija się z prawdą”.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.