– Donald Trump to oszust. Kazał mi zapłacić gwieździe porno, z którą miał romans, by nie mówiła publicznie na ten temat. Kazał mi okłamać w tej sprawie jego żonę, co zrobiłem – powiedział w środę w amerykańskim Kongresie Michael Cohen, były prawnik prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Cohen dodał, że prezydent oraz jego syn Donald Trump junior podpisywali czeki, żeby zrefundować mu sumy wydane na uciszenie kobiet, które miały mieć romanse z przywódcą Stanów Zjednoczonych. Prawnik przyniósł na przesłuchanie jeden z tych czeków i zapewnił, że Donald Trump podpisał go w czasie, gdy był już prezydentem.

– Donald Trump jest rasistą. Prywatnie jest jeszcze gorszy niż publicznie. Pewnego razu zapytał mnie, czy potrafię wymienić chociaż jeden kraj rządzony przez czarnego człowieka, który nie jest „dziurą” – mówił Michael Cohen, zeznając pod przysięgą w Kongresie. Według niego Trump miał powiedzieć w prywatnej rozmowie, że „ciemnoskórzy są zbyt głupi, by na niego głosować”, a podczas przejazdu przez biedną dzielnicę Chicago skomentować, że „tylko ciemnoskórzy mogą żyć w ten sposób”.

Michael Cohen był prawnikiem Trumpa przez ponad dziesięć lat. Został zwolniony przez prezydenta USA w maju 2018 roku, a trzy miesiące później przyznał się do ośmiu zarzutów, dotyczących m.in. oszustw kampanijnych i podatkowych oraz zaczął współpracować z prokuraturą. W listopadzie przyznał się także składania fałszywych zeznań przed senacką komisją na temat planów budowy Trump Tower w Moskwie. W grudniu Cohen został skazany na trzy lata więzienia, do którego ma trafić w maju tego roku.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę