Jak ocenił amerykański prezydent, wzajemne stosunki pomiędzy Rosją, a Ameryką są gorsze nawet od okresu zimnowojennego. Jednocześnie Waszyngton proponuje zakończenie wyścigu zbrojeń i gospodarczą pomoc Moskwie. Donald Trump zaledwie godzinę wcześniej przestrzegał przed atakiem USA na terenie Syrii.

– „Rosja zapewnia, że zestrzeli dowolny i każdy pocisk wystrzelony w kierunku Syrii. Przygotuj się, Rosjo, bo one nadejdą, będą ładne, nowe i »chytre«! Nie powinnaś być partnerką zwierzęcia zabijającego gazem, które zabija swoich ludzi i znajduje w tym przyjemność!” – czytamy we wpisie prezydenta, nawiązującym do domniemanego ataku syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

Po analizie ataku chemicznego przywódca amerykański bierze pod uwagę ostre działania militarne w Syrii. Zdaniem Trumpa atak był „chory”. Odniósł się także krytycznie do Władimira Putina i Iranu w kontekście poparcia Baszara al-Assada. Przywódca Stanów Zjednoczonych powiedział jasno, że za „śmierć” będzie „wielka cena do zapłacenia”.

Z kolei rosyjska agencja prasowa Sputnik podała do wiadomości, że Jewgienij Serebrennikow, pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu Obrony Federacji Rosyjskiej, oznajmił, że reakcja Moskwy będzie natychmiastowa. Odwet będzie błyskawiczny w przypadku trafienia amerykańskim pociskiem wojsk rosyjskich stacjonujących w Syrii.

„Nasze stosunki z Rosją są gorsze niż kiedykolwiek wcześniej, w tym podczas zimnej wojny. Nie ma ku temu powodu. Rosja nas potrzebuje, abyśmy pomogli jej gospodarce, a zrobienie tego byłoby bardzo proste; wszystkie narody powinny współpracować. Skończyć wyścig zbrojeń?” – głosi kolejny wpis Donalda Trumpa na Twitterze.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna